Федерація Бойових Єдиноборств

                       Атестації         

ua
ru
en











 

 



Система іспитів ФБЄ, розроблена на основі багаторічного досвіду вивчення карате в Японії, дозволяє всім, незалежно від природних даних, шляхом поглибленої праці над собою, досягати високої майстерності. Поступово, крок за кроком, одночасно з вдосконаленням техніки, учень зміцнює кістково-м’язеву, нервову та серцево-судинну систему. Контроль засвоєння техніки проводиться на кваліфікаційних іспитах, де учень підтверджує відповідність певному кю. Такі іспити – це своєрідний обов’язковий звіт тренера та учнів про виконану ними роботу. Складання іспитів відбувається 4 рази на рік: у березні, травні, вересні та грудні. Сертифікати міжнародного рівня, які отримують члени ФБЄ, визнані у всіх країнах світу.

Опанування техніки Шотокан карате-до та складання кваліфікаційних іспитів неможливе без знання японських термінів, які використовуються під час тренувань та в міжнародному спілкуванні каратистів, тому їх вивчення є необхідною умовою для кожного учня.

НЕОБХІДНИЙ ПРОМІЖОК ЧАСУ МІЖ СКЛАДАННЯМ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ІСПИТІВ

Колір поясу Рівень учня (кю) Мінімальний термін занять Вік Кількість змагань
  I
Білий
10-9
3 місяці
6

Жовтий 8
3 місяці 7
1 (ФБЄ)
Оранжевий 7
3 місяці 8
2 (ФБЄ)
  II
Зелений
6
3 місяці 9
3 (ФБЄ)
Червоний 5
3 місяці 10
4 (ФБЄ)
Синій
4
3 місяці 11
5 (ФБЄ)
  III
Світло-
коричневий
3
6 місяців 12
5 (ФБЄ)
+ 1 всеукр.
Коричневий
2
6 місяців 13
5 (ФБЄ)
+ 2 всеукр.
Темно-
коричневий
1
6 місяців 14
5 (ФБЄ)
+ 3 всеукр.

І група: 10-7 кю
 На цьому етапі складається загальне попереднє уявлення про виконання рухів. Увага зосереджується не на швидкості і силі, а на правильності виконання кінцевої стійки, ударів і блоків. Таким чином з’являється основа для подальшого вивчення більш складних рухів.

Закачати програму іспитів: .pdf

ІІ група: 6-4 кю
 На цьому етапі починається поглиблене вивчення техніки виконання елементів. Рухи, які демонструються, повинні проводитись плавно та безперервно. Правильне розташування ваги тіла у стандартних стійках допомагає узгодити рухи. В кінцевій фазі помітно напруження м’язів. Ступінь оволодіння елементом доводиться до рівня стійкої автоматизованої навички, завдяки чому учень виконує елементи рухів в різних умовах (чемпіонати федерації та області, показові виступи та ін.).

Закачати програму іспитів: .pdf

ІІІ група: 3-1 кю
 На цьому етапі виробляється швидкість, кіме в кінцевій фазі техніки і правильна координація, узгодженість між напруженням і розслабленням під час проведенні техніки. Всі дії направлені на вивчення варіантів виконання елементів, більш складних по техніці, схожих на попередні, але у складніших умовах виконання (чемпіонати України та міжнародні змагання).

 Закачати програму іспитів: .pdf

Умовою складання іспитів та участь у змаганнях є :
 
- наявність „БУДО-ПАСПОРТУ” ФБЄ;
- сплачені членські внески.